• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • «Батьки і діти – нероздільне й одвічне коло…»

«Батьки і діти – нероздільне й одвічне коло…»

2012-09-14

/Files/images/учасники форуму.JPG

«Ребенок – это не сосуд , который должен быть заполнен,а огонь , который нужно разжечь»Тут зібрались не байдужі до проблем батьків і дітей.

«Батьки і діти – нероздільне й одвічне коло…» 7 вересня 2012 року в Київському Будинку вчителя відбувся перший в Україні форум «Батьки і діти». Представниками Олександрії на ньому були педагог-організатор ЛІТ Губль О.В. та учениця 11 класу Олександрійського колегіуму Гончаренко Юлія (член міського Парламенту дітей). Дана зустріч передбачала спілкування батьківської громадськості та дітей (представників органів дитячого самоврядування з різних регіонів України).Вчителі були мовчазними слухачами гострих дискусій з одвічних тем виховання. Та в них була чудова нагода побачити причини конфліктів зі сторони.

Форум відбувався у формі ток - шоу, де учасники 3-х секторів:батьки, діти та вчителі були активними чи то «пасивними» спостерігачами. Чому пасивними в лапках, та тому що піднімалися дуже гострі питання, які не залишили жодного байдужого в залі чи такого, кого б вони не торкнули до глибини душі. Суттєвим доповненням та окрасою заходу стали відеоролики дитячої телестудії «Юнь-прес»Київського палацу дітей та юнацтва про погляди реальних дітей і батьків з актуальних питань сьогодення і результати соціологічних досліджень з тих же питань. Чимало крилатих висловів відомих людей, педагогів та скарбів народної мудрості линули від доповідачів.

Експертною групою та модераторами форуму виступили посадовці та фахівці певних галузей , а саме :

Жебровський Борис Михайлович - заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України;

Павленко Юрій Олексійович – Уповноважений Президента України з прав дитини;

Мудрак Лариса Михайлівна – заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;

Лазаренко Олексій Олександрович – начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України;

Максименко Сергій Дмитрович – директор Інституту психології ім..Г.С.Костюка Національної академії педагогічних наук України.

Мені як учаснику форуму сподобалась промова Ю.Павленка , який говорив щиро, відверто , знаючи проблеми школи,батьків і дітей. «Школа – це подвійні стандарти,- говорить він. - Вона ніби безкоштовна, але без батьківської плати не втрималася б на плаву. Виступає за пропаганду здорового способу життя, але не завжди має інвентар для занять спортом, зал чи навіть обладнаний спортивний майданчик.

Ми знаємо ці проблеми : лише 30-40 % учнів охоплені позашкільною освітою; 30% шкіл не має спортивного залу ,50% шкіл не має спортивних майданчиків і лише 6% шкіл має басейни. Пропаганда здорового способу життя – це добре , але перше місце – це матеріальна база для занять спортом. У 2013році буде реалізовуватися соціальний проект «Школам спортивні майданчики». Саме в цьому контексті працює влада.» Юрій Павленко наголосив, що власний приклад вчителів та батьків щодо здорового способу життя найкращий для наслідування дітьми.

Гостра проблема розгорнулася навколо питання особистого простору дитини. Інтернет, телебачення чи гуртки та секції? Негативний чи позитивний вплив несе сучасний інформаційний світ?

Всі усвідомлюють, що Інтернет – це величезний інформаційний потік як корисної , так і «дорослої» інформації. На жаль ,віртуальне спілкування витісняє живе спілкування, а інформаційний портал переростає в інформаційну війну. І вчитель, і батьки в даній ситуації знаходяться на «лінії вогню» між моральними засадами та спотвореними канонами, які пропагуються в ЗМІ.

Заступник Голови батьківського комітету НВК №33 ЗНЗ- багатопрофільна гімназія м. Дніпропетровська Скакун Н.М. запевнила, що потрібно оточити дитину добром, поширювати курси морально – духовного виховання, а щодо ІКТ, то школа повинна вчити дитину стати умілим користувачем корисної інформації. Цю думку підтримали і діти, вважаючи, що головне виховати високо моральну особистість, і тоді така дитина не дозволить собі споглядання інформації аморального змісту.

Надоєва А.В., член батьківського комітету ЗНЗ№2 м. Запоріжжя, методист з позашкільної освіти, переконливо заявила ,що змістовним дозвіллям дітей можуть стати лише гуртки.

Тут же їй опонували діти, що гуртки - це добре, але дуже мало гуртків нових стандартів, які подобаються молоді, таких як: «Креативний веб – дизайн», «Програмування» і т.ін. Тому в цьому напрямку є ще над чим працювати педагогам.

Експерт з даних питань Мудрак Л.М. досить демократично висловилася з приводу болючих для батьків і вчителів питань реклами пива на телебаченні,аргументуючи, що треба поважати конкурентів інформаційного простору. Тоді як Ю. Павленко запевнив, що з рекламою пива на телебаченні буде вирішено однозначно.

Л.М. Мудрак повідомила, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розробляє проект по захисту в Україні інформаційного контенту через впровадження системи інформаційних символів-позначок щодо всіх телепередач, які підкажуть батькам можливі інформаційні ризики.

Проблемне питання . Що роз’єднує батьків і дітей?

Причини конфліктів різні : різні погляди на життя, несправедливість, погані звички та неповага, відмова дітей допомагати батькам по господарству , зовнішній вигляд і т.д.

Дуже влучно висловилася з цього приводу голова асоціації батьківських громадських організацій Кіровоградської області, директор центру естетичного виховання «Натхнення» навчально – наукового – педагогічного комплексу Кіровоградської міської ради Хлопотіна С.В., сказавши, що причиною конфліктів батьків і дітей є неувага, неповага і брехня. Неувага до оточуючих, до близьких, адже кожен у сучасному світі покладається тільки на самого себе. Неповага виникає там, де немає заборон та покарання. А брехню можна побороти лише відвертістю та щирістю. Ключ до вирішення будь – яких конфліктів – це КТС батьків і дітей.

Експертом виступив начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Лазаренко О.О. В результаті конфліктів скоюються злочини різної тяжкості. Він навів статистичні дані по Україні за 2012 рік.

У 2012 було отримано більше 5 тисяч повідомлень, що діти зникли безвісти, пішовши з дому. 300 випадків вчинення самогубств. Зареєстровано 2 тисячі звернень щодо вчинення насильства відносно дитини, не говорячи про тяжкі злочини. Так, більше 200 дітей вчинили насилля над батьками та родичами. Близько 9 тисяч злочинів , які були скоєні, - це крадіжки. Виявлено чимало випадків педофілії. Через Інтернет - ресурси педофіли знаходять свої жертви, потім їх шантажують, що призводить до самогубств та інших тяжких наслідків. Діти повинні бути обачними, а батьки цікавитися життям дитини.

Наступне проблемне питання : заохочення чи покарання? Матеріальне чи моральне?

Батьки однозначно висловилися проти покарань, навівши приклади японської мудрості : « Ребенок - это сосуд души ( любви). Этот сосуд рождается пустой, а родители должны заполнить этот сусуд любовью.» Інша мама переконливо висловилась іншою східною мудрістю : «Ребенок – это не сосуд , который должен быть заполнен, а огонь , который нужно разжечь».

Експертом з даних питань виступив директор Інституту психології ім.Г.С.Костюка НАПН України Максименко С.Д., нагадавши всім незаперечні істини:«Коли говориш : «Не роби так!» -спонукаєш , щоб ти так зробив. Заохочення і покарання повинні бути , але головне – це розум, здоров’я , злагода з іншими і з самим собою. А щоб цього досягти, умій зберігати таємниці, умій прощати образи та умій організовувати своє дозвілля. Любов один до одного – це те , що допоможе вам самоздійснитися».

Проблемне питання . Яка школа нам потрібна?

Епіграфом цієї дискусії стали слова Марка Твена : «Я не хочу , щоб школа заважала моїй освіті».

Соцопитування показало, що сучасна школа потребує покращення матеріальної бази, зменшення кількості учнів у класах, забезпеченості електронними підручниками , доступного всім виходу в інтернет простір та ідеального вчителя. Ідеальний вчителя словами дітей – це справедливий у вимогах професіонал, що розуміє дітей.

Експертом даного питання був заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Жебровський Б.М., який повідомив , що ідеї школи будуть випереджати час , але школа завжди не встигатиме за реформами суспільства та розвитком новітніх технологій.

Борис Михайлович дав слушну пораду батькам : «Не ображайтесь на дітей, бо в них будуть свої діти!» Вчителям побажав робити все так , щоб їх розуміли діти, а дітям – стати самодостатніми, самоповажними на ринку праці і творити достойне майбутнє України.

Автор статті Губль О.В.

0pt;G�-e��i�pk; font-family:"Times New Roman","serif"'>і з самим собою. А щоб цього досягти, умій зберігати таємниці, умій прощати образи та умій організовувати своє дозвілля. Любов один до одного – це те , що допоможе вам самоздійснитися».

Проблемне питання . Яка школа нам потрібна?

Епіграфом цієї дискусії стали слова Марка Твена : «Я не хочу , щоб школа заважала моїй освіті».

Соцопитування показало, що сучасна школа потребує покращення матеріальної бази, зменшення кількості учнів у класах, забезпеченості електронними підручниками , доступного всім виходу в інтернет простір та ідеального вчителя. Ідеальний вчителя словами дітей – це справедливий у вимогах професіонал, що розуміє дітей.

Експертом даного питання був заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Жебровський Б.М., який повідомив , що ідеї школи будуть випереджати час , але школа завжди не встигатиме за реформами суспільства та розвитком новітніх технологій.

Борис Михайлович дав слушну пораду батькам : «Не ображайтесь на дітей, бо в них будуть свої діти!» Вчителям побажав робити все так , щоб їх розуміли діти, а дітям – стати самодостатніми, самоповажними на ринку праці і творити достойне майбутнє України.

Автор статті Губль О.В.

Кiлькiсть переглядiв: 165

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.