• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • 6 грудня - День визволення рідного міста

6 грудня - День визволення рідного міста

2016-12-06

/Files/images/IMG_7675.JPG

Сьогодні для кожного з нас важливим у житті залишається мир і спокій на землі. Традиційно 6 Грудня олександрійці відзначають знаменну дату – День визволення м. Олександрії від фашистських загарбників.

Саме з цієї нагоди відбувся виховний захід в 10- Г класі, на якому десятикласники та бібліотекар міської бібліотеки ім. О. Пушкіна Кучинська Алла Петрівна здійснили історичну подорож в минуле «Олександрія, твоя визвольна зима».

Під час подорожі присутні згадали визволителів та партизан-підпільників, учасників бойових дій, які і сьогодні служать гарним прикладом патріотизму. Бібліотекар зачитувала цікаві факти з документальних джерел про буремні події тих років: як було окуповано наше місто, як його мешканці героїчно чинили опір окупантам.

А для 10-В класу шкільний бібліотекар Донцова Н. В. підготувала урок – пам'ять «Героїзм олександрійців: визволення міста». Затамувавши подих, діти слухали скільки мужності і справжнього патріотизму проявили воїни на підступах до м. Олександрії. Як з моменту « господарювання» фашистських вандалів з 6 серпня 1941 р. по 6 грудня 1943 р. були скоєні нечувані злочини і насильства проти мирних жителів міста: було спалено театр, підірвано кінотеатр, палац піонерів, педагогічну школу, водогін, зруйновано дитячі ясла, підірвано електростанцію, брикетну фабрику, зруйновано та затоплено шахту №2, було виведено з ладу всі учбові заклади міста, будинок поліклініки, зруйновано залізничну станцію та заводські шляхи.

В Олександрійському таборі військовополонених, що знаходився не цегельному заводі, за роки окупації по – звірячому було закатовано понад 5,5 тис. чоловік. Взимку, в сльоту і негоду в’язні жили під відкритим небом, роздягнені, босі, голодні, їх били, катували, розстрілювали. Кати заганяли в сушильню цегельного заводу таку кількість військовополонених, щоб вони душилися від тісноти.

Взимку босих, роздягнених гнали по дорозі, не даючи їсти, били, а виснажених добивали прикладами, забороняючи ховати.

Ці та інші історичні факти підлітки сприймали з щирою тривогою про своїх пращурів здалося, ніби сама жива історія завітала до нашого закладу і закликала берегти пам'ять нам, нащадкам, тому що ми зобов’язані їм життям

/Files/images/IMG_7674.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 105

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.